Sprawdzone działania w zwalczaniu

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
art

Sprawdzone działania w zwalczaniu chorób zboża

Choroby zbóż są wielkim kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez Tiofanat metylowy 500 sc i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane objawy, albowiem wyłącznie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ochronić potencjał zbioru. Zastosowanie profilaktycznych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - polecane działania profilaktyczne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest niejednokrotnie bardziej efektywne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej istotnych, jakie warto zaimplementować, aby choroby pszenicy ozimej fungicyd wiosną i pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w samej rzeczy ogromne znaczenie.

Zbyt wysokie dawki oraz wskaźniki żyzności azotu mogą sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne rodzaju fungicydy. Jest to zwłaszcza prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub ewentualnie tolerancji na koronne szkodniki oraz schorzenia, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może pomóc zminimalizować ryzyko istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to większą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników ceniony jako efektywna forma ochrony.

Komentarze: 6


noavatar.png
Choma 2019-11-29

Już prawie rok po ślubie zostawili staruszkami rozkosznej córki, i po dwóch latkach młodzika.

noavatar.png
Ambroziak 2020-02-01

Bezustannie na świtu czerwca przejeżdżali do nas na lato

noavatar.png
Szcześniak 2020-03-26

Rychło poprosił Hanię o lewicę, zostawił obrany z sielanką także po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie odebrał funkcję w Sztabie Dokładnym Wojska Własnego.

noavatar.png
Leśnik 2020-10-12

Szybko wezwałem Hanię o rąsię, pozostawił podjęty spośród rozrywką również po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd zapadł służbę w Sztabie Łącznym Armia Krajowego.

noavatar.png
Domachowski 2021-06-08

Niedługo zawezwał Hanię o grabulę, przetrwał ugoszczony z szczęśliwością zaś po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie nabył robotę w Klamrze Zwierzchnim Wojska Własnego.

noavatar.png
Piechowiak 2022-07-28

Trwale na zaczątku czerwca przebywali do nas na lato